راهنمای خرید سیستم کامپیوتر (PC) با بودجه های مختلف 

برورزسانی 1 خرداد 1397 

بخش زیادی از سوالات مطرح شده توسط کاربران در قسمت پشتیبانی وب سایت ، سیستم های پیشنهادی با بودجه های مختلف است. هر کاربر با توجه به مبلغی که قادر به هزینه کردن آن برای خرید یا ارتقای یک سیستم دسکتاپ است به دنبال بهترین و هماهنگ ترین گزینه ها خواهد بود و مطالبی که به صورت سیستم پیشنهادی برای یک کاربری خاص و با بودجه ای خاص تنظیم می شوند با وجود هدفمند بودن و در نظر گرفتن فاکتورهای تخصصی، پاسخگوی نیاز بسیار زیاد این دسته از کاربران نخواهند بود. در نتیجه داشتن یک مرجع مناسب برای راهنمایی خرید سیستم های دسکتاپ در بازه های قیمتی مختلف اهمیتی بسیار زیاد در کمک به تصمیم گیری کاربران برای خرید یک مجموعه قدرتمند و هماهنگ با توجه به بودجه مورد نظر خواهد داشت. آنچه در ادامه مشاهده می کنید سیستم های پیشنهادی با طبقه بندی قیمتی مختلف از 1 میلیون تا 12 میلیون تومان را تشکیل می دهند.

برای استفاده از این راهنما توجه به چند نکته ضروریست. در درجه اول باید این نکته را در نظر داشت که به دلیل تنوع و گستردگی قطعات موجود در بازار و همچنین نیازهای مختلف کاربران، نمی توان گفت یک سیستم پیشنهادی بهترین پیکربندی برای همه کاربران است. هر کاربر می تواند بخشی از یک سیستم را به دلخواه خود تغییر دهد یا برای افزایش و کاهش قیمت تمام شده قطعه ای را با قطعه دیگر جایگزین نماید. مورد دوم به قیمت ها باز می گردد که در بازار پر نوسان داخلی همواره در حال تغییر هستند و هرگز نمی توان آنها را دقیق در نظر گرفت. همچنین توجه داشته باشید که انتخاب برخی قطعات باعث محدودیت در ارتقای مجموعه سیستم در آینده خواهند شد. ضمن اینکه سلیقه هر کاربر برای انتخاب سیستم هایی مبتنی بر پردازنده های AMD یا اینتل متفاوت است و نمی توان دلیلی منطقی برای اولویت دادن یکی نسبت به دیگری ارائه کرد. مورد آخر اینکه تجهیزات جانبی مانند ماوس، کیبورد و اسپیکر در این فهرست ارائه نشده اند تا دست کاربران برای تغییر قیمت و انتخاب گزینه های دلخواه بسته به سلیقه باز باشد. با توجه به همه این نکات، سیستم های زیر به صورت پیشنهادی معرفی می شوند. 

نکته قابل توجه: قیمت قطعات سخت افزاری در ماه های گذشته با نوسان بسیار زیادی همراه بوده و بسیاری از مدل های قبلی در حال حاضر در بازار موجود نیستند. بیشترین تاثیر در این نوسان قیمتی بر روی مدل های مختلف کارت گرافیک و منبع تغذیه مشاهده می شود به نحوی که برای مثال کارت های گرافیکی سری 1060 و 1070 با افزایش قیمت خیره کننده ای مواجه شده اند و کارت های سری 1080 به شدت کمیاب هستند. اصلی ترین دلیل این اتفاقات را می توان افزایش قیمت دلار به محدوده 4700 تومان دانست و مشخص نیست تا چه زمانی آرامش به بازار باز می گردد(اطلاعات مربوط به 1 خرداد 97 است).

 

سیستم پیشنهادی شماره 1 
مناسب برای اجرا و پردازش های نیمه سنگین ،
قیمت : 3.8 میلیون تومان
سیستم پیشنهادی شماره 2
مناسب برای اجرا و پردازش های سنگین ،
قیمت : 5.2 میلیون تومان
سیستم پیشنهادی شماره 3
بر پایه پردازنده های رایزن مناسب برای اجرا و پردازش های سنگین،
قیمت : 6 میلیون تومان
 سیستم پیشنهادی شماره 4
بر پایه پردازنده های رایزن، مناسب پردازش های نیمه سنگین، با در نظر گرفتن سیستم های مورد نیاز سال های آینده
قیمت :  7 میلیون تومان
 

  سیستم پیشنهادی شماره 5

 

مناسب پردازش های نیمه سنگین 

 

قیمت : 8 میلیون تومان

 


سیستم پیشنهادی شماره 6
 
مناسب برای پردازش های سنگین، رندرهای ویدئویی و سه بعدی
قیمت: 8.4 میلیون تومان
سیستم پیشنهادی شماره 7
حرفه ای بر پایه پردازنده های رایزن AMD مناسب برای پردازش های سنگین گرافیکی و محاسباتی 
قیمت : 8.6 میلیون تومان
 
سیستم پیشنهادی شماره 8
 
مناسب برای پردازش های سنگین 
قیمت : 10.5 میلیون تومان
 
 
سیستم پیشنهادی شماره 9
 
پردازش های سنگین و حرفه ای 
 قیمت : 11.5 میلیون تومان
 
سیستم پیشنهادی شماره 10
 
 
پردازش های سنگین و حرفه ای
قیمت : 12.3 میلیون تومان
 

مرجع: محمد یوسفی زاده- وب سایت سخت افزار

 

توجه : قیمتهای بازار کاملا متغییر است و حدود قیمتها جهت اطلاع شما عزیزان اعلام شده است.

موفق باشید